Klasik Otomobil Kulübü

Klasik Otomobil Kulübü 1990 yılında bir avuç Klasik Otomobil meraklısının bir araya gelerek kurduğu, bu günlerde ise üye sayısının 600´ü aştığı bir kulüptür.

Kulübümüzün amacı; otomobillere, bilhassa döneminde belirli özelliklere sahip olan ve artık caddelerde sıkça görülmeyen klasikleşmiş araçlara ilgi duyan, bunları korumak ve tekrar çalışır hale getirebilmek için uğraşı gösteren ve bu doğrultuda fikir alışverişinde bulunmak isteyen insanların bir araya gelmelerini sağlamaktır.

Bu birlikteliğin verdiği güç ile kulübümüz çeşitli etkinlikler düzenleyerek, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak aktivitelerde bulunmaktadır.

Üyelerimiz arasında otomotiv sektörünün önde gelenleri, Klasik Otomobil sahipleri, koleksiyonerler, müze sahipleri ve en önemlisi var olan değerleri korumak amacını güden otomobil meraklıları yer almaktadır. İster Anadol’u ister çok daha kıymetli bir aracı olanların yanı sıra klasik arabası olmayan ancak ilgi duyan üyelerimiz de etkinliklerimize sıkça katılmaktadır. Bir araya gelindiğinde ortak konu herhangi bir klasik aracın en iyi şekilde nasıl korunup, ilk günkü performansına en yakın şekilde çalışmasının nasıl sağlanacağıdır.

Kulübümüze üye olmak için Klasik Otomobil sahibi olmak mecburiyeti yoktur. Sadece ilgi ve bilgi sahibi olmak yeterlidir. Tabi ki bu kişinin üyelerimiz tarafından kabul görecek konuma ve eğitime sahip olması gerekmektedir.

Kulübümüzü diğer kulüplerden farklı kılan en önemli unsur ise üyeler arasındaki dayanışma, sevgi ve hoşgörüdür.

Etkinliklerimiz arasında Klasikleşmiş Batı Anadolu Rallisi, Cumhuriyet Rallisi ve yurt dışındaki klasik otomobil kulüpleri ile ortaklaşa düzenlediğimiz uluslararası ralliler yer almaktadır.

Bunun dışında belirli zamanlarda kulüp üyeleri ile bir araya gelerek sohbet ve eğlence aktiviteleri düzenlenmekte ve böylelikle kulüp enerjisini ve birlikteliğini korumaktayız. Üyelerimizi bir araya getirmek için en az ayda bir kere değişik etkinlikler düzenleyip üyeler arasındaki hasreti giderirken yeni bilgileri paylaşmayı ve birlikteliği pekiştirmeyi hedefliyoruz.

Eskidikçe Değerlenen Klasikler ile yeni dostluklara yol almak üzere Kulübümüze bekliyoruz.

Klasik Otomobil Kulübü

Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim