20-22 Nisan 2019

5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi


5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi’nin 20 Nisan Cumartesi sabahı Çırağan Palace Kempinski’den alınacak startına sayılı gün kaldı. Biz organizasyon için tüm planlarımızı yapıyoruz; sizden de güzel hava için dualarınızı bekliyoruz. Bir de katılım formlarınızı elbette.

QNB Finansbank’ın katkılarıyla gerçekleşecek Rallimizin ilk günü; büyüleyici İstanbul Boğazı’nın kıyısında Çırağan Palace Kempinski’deki start öncesinde, idari ve teknik kontrolleri tamamlarken, muhteşem bir kahvaltı bizi bekliyor olacak. Brifing ve basın toplantısı sonrası topluca, Saray’ın meşhur tarihi merdivenlerinde artık gelenekselleşmeye aday, hatıra fotoğrafımızı çektireceğiz; bu arada İstanbul Boğazı ve de harikulade klasiklerimiz fonda bizlere eşlik edecekler.


Bu yılki Mercedes-Benz Bahar Ralli’mizin bir özelliği de, FIVA’nın ilk kez düzenleyeceği CEERT (Central East European Regularity Trophy) organizasyonun ilk ayağı olması. Yılın geri kalan bölümünde Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan’da yapılacak klasik rallilerden alınacak puanlar neticesinde CEERT sıralaması da belli olacak. Bu vesile ile iki kıta arasında yapılan ender rallilerden biri olan 5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi’ne yurtdışından da şu ana kadar 10’dan fazla ekip kaydını yaptı bile. www.ceert.eu

Böylelikle 5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi sadece kıtalararası değil, aynı zamanda uluslararası bir kimliğe de bürünmüş olacak.

Rallimizin ilk gününde Çırağan Sarayı’ndan İstinye’ye uzanacak; İstinye’den Çubuklu’ya “bize özel feribotlarla” Avrupa’dan Asya’ya klasik çıkartması gerçekleştireceğiz.

Ralli Direktörümüzün hazırladığı çok güzel parkurda, öğle yemeğimiz için Riva’ya kadar uzanıp, Karadeniz’in günlük balıklarından oluşan menü sonrası, ilk günün ikinci kısmı The Sign Şile Gardens Hotel &Spa’da sona erecek. İkinci gün startını beklemek üzere; Cumartesi akşamı İstanbul’umuzun şirin ilçesi Şile’de, bu güzel otelde konaklıyoruz.

Rallinin ikinci gününde; The Sign Şile Gardens’dan bu kez Marmara Denizi’ne doğru; güzel manzaranın ve baharın coşkusunu yaşayarak ve elbette Klasiklerimizin keyfini sürerek, 5. Mercedes-Benz Bahar Ralli’mizin yarış kısmını İSTMarina AVM’de şık bir kokteyl ve sürpriz eğlenceler eşliğinde sonlandıracağız.

Ödül Törenimiz ve Gala Yemeğimiz 22 Nisan Pazartesi akşamı, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Çırağan Palace Kempinski’de, üstelik bu yıl otelin en büyük ve görkemli etkinlik salonu olan Çırağan Balo Salonu’nda. Ve kulübümüzün balosunda bu yıl bir efsane bizimle olacak. “Cennet”, “Sana Değer”, “Lale Devri”, “Benim Yerime de Sev” gibi pek çok zirve yapmış şarkının bestecisi, nam-ı diğer Bestelerin Efendisi- Bülent Özdemir, harika vokali Gökçe ile birlikte, Çırağan Balo Salonu’nda, Klasik Otomobil Kulübü’nün Ödül Töreni ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu için hem çalıp, hem de söyleyecekler. Bize de Çırağan Palace Kempinski’nin eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde, bu unutulmaz geceyi coşkuyla yaşamak ve Bayramımızı kutlamak düşecek.


NOT 1: Başvuru formu ektedir. Ralli olarak katılacak ekiplerin hem pilot, hem de co-pilotlarının TOSFED lisanslarının olması zorunludur. Lisans işlemlerini http://www.tosfed.org.tr/lisanslar/nasil-lisans-alabilirim/ sekmesinden kolayca yapabilirsiniz. 2018’de 350TL olan lisans ücretinin, 2019’da diğer branşlarda lisans bedelleri yükselirken, Klasik için 300TL’ye indirildiğini memnuniyetle bildirmek isteriz.


NOT 2: Arzu eden katılımcılar 22 Nisan Pazartesi gecesi Çırağan Palace Kempinski’de bize özel fiyatla konaklayabilir, 23 Nisan sabahı kahvaltılarını boğaz manzarası eşliğinde yapabilirler. Ödeme doğrudan otele yapılacaktır.

Bahar Rallisi ana sponsoru Mercedes-Benz Türk A.Ş. etkinlik boyunca video ve fotoğraf çekimi gerçekleştirecektir. Bu kapsamda Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin aydınlatma metnine ulaşmak için QR kodu kullanabilirsiniz.
2 gün

Süre


300 km

Mesafe


12

Etap


120

Katılımcı


Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim