Ayda Bir Etkinliği
KOKTalk Nisan 2018

F.X. Mayr “Sindirim Detoksu” Nedir?

Mayr Sindirim Detoks’u, köklerimiz olan bağırsaklarımızın rahatlatılmasının, toksinlerden arındırılmasının, sindirim ve hazmetmenin ön planda olduğu, öğretici ve uygulamalı bir detoks programıdır.
Bu güne kadar yapılmış yanlışlardan kaynaklanan zararların düzeltilmesi, yeni yanlışların yapılmasının önlenmesi, birikmiş toksinlerden arınılması ve besinlerin doğru sindirilmesi üzerine kuruludur.
Bu program arınmanın ve düzeltmenin genel sağlığa katkılarının yanında gençleşme, dinçleşme, antiaging ve haliyle kilo kontroluna de etkili bir şekilde yardımcı olmaktadır.
Bağırsaklar dış dünyanın iç dünyamıza giriş yaptığı, yani besinlerin kana geçtiği tek kapıdır. Yaptığımız yanlışlar nedeniyle besinlerle beraber toksinler de buradan kana geçebilmektedir veya burada oluşmaktadır.
Bağırsaklarımız vücudumuzdaki tüm bedensel sistemlerimizi etkiledikleri gibi, ruhsal yapımızı da etkilerler. Örnek verirsek, mutluluk hormonu Serotonin’in yüzde 90 kadarı bağırsaklarda yapılmaktadır, aynı şekilde uyku hormonumuz Melatonin de ayni zincir içinde hazırlanmasında bağırsaklarımızın önemli rolü vardır. Bu ve benzer nedenlerle bağırsaklarımızda oluşan hazımsızlık ve toksinler hem bedensel, hem de ruhsal alanda arzu edilmeyen etkiler yapmaktadır.
Sindirim Detoks’unda ne yendiği tabii önemlidir, ama asıl önemli olan neyi hazmettiğimizdir. Hazmetmek ve yemek yeme şekli, öğretilmesi ve öğrenilmesi, uygulatılması ve uygulanması gereken bir süreçtir. Hazmedemediklerimiz yani sindiremediklerimiz, bize sadece zarar verir, yaşlandıran ve yıpratan toksinlerin ortaya çıkmasına ve birikmesine neden olur.
DR. HASAN İNSEL’İ TANIYALIM
İstanbul’da doğan Dr. Hasan İnsel, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Almanya’da dahiliye ihtisasını tamamlamış; sağlıklı yaşam ve önleyici tıp konusunda çalışmıştır. Türkiye’ye döndüğünde, İntermed Polikliniği’ni kurmuştur. Merkezi Viyana’da olan ESAAM-Avrupa Önleyici Tıp ve Antiaging Derneğinin kurucu üyesi olan Dr. Hasan İnsel, WAAAM-World Academy of Anti Aging Medicine’in de Akademik Kurul üyesidir. Columbia Cornell Üniversitesi, NewYork Presbyterian Hastanesi’nin internasyonal Bölüm Senior Danışmanlığı görevinde bulunmuş olan Dr. İnsel, Merkezi Michigan’da bulunan ve sağlıklı yaşam programları ve eğitimleri organize eden “International Association of Physicians for Healthy Living LLC” nin de Yönetim Kurulu Başkanıdir, iç Hastalıkları uzmanlığının yanında NLP, Hipnoz ve Quantum eğitimleri de almış olan Dr. insel, sağlıklı yaşam ve vücut-zihin ilişkileri konusunda çalışmalar yapmaktadır. Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Cadde ekinde “Saatleri Durduralım” isimli köşesinde sağlıklı yaşam ve önleyici tıp konularını işlemiş, HTV de “Vip and Fit” programını hazırlayıp, sunmuştur.
Dr. Hasan insel, Avusturya' da eğitim alarak F.X. Mayr hekimi olmuştur. Uluslararası Mayr Hekimleri Derneği (International Society of Mayr Physicians) üyesidir.
Klasik Otomobil Kulübü As Başkanı ve halen kurucusu olduğu İntermed’in Onursal Başkanı olan Dr. Hasan insel, Yaşasın Hayat Şile’nin de Mayr Konsept Danışmanlığını yapmaktadır. Instagram: #drhasaninsel Email: hasaninsel@gmail.com
Etkinlik fotoğrafları için lütfen tıklayın
Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim