“18. Tarihi Batı Anadolu Rallisi” için geri sayım başladı.

Klasik Otomobil Kulübü tarafından bu sene 18.si düzenlenecek olan uluslararası ‘’Tarihi Batı Anadolu Rallisi’’ ( “West Anatolian Historic Rally” ) bu yıl 16-19 Mayıs tarihleri arasında Ege Bölgesi’nde düzenlenecek.

Ayvalık’tan start alacak rallide klasik otomobil tutkunları Güre-Bergama arasındaki harika manzaralı, ormanlarla kaplı asfalt dağ yollarından Çandarlı'ya geçecek ve Cunda Adası'na uzanacak.

KLASİKLAR ZEYTİN AĞAÇLARINI KORUMAK İÇİN YOLLARDA

Geçtiğimiz sene Soma için yarışan ve gelirini Soma’da yakınlarını kaybeden çocukların eğitimi için bağışlayan Klasik Otomobil Kulubü ülkemizin en değerli zeytin üretim bölgelerinden biri olan Ayvalık ve çevresinin değerine dikkat çekmek ve zeytin ağaçlarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla bu sene ‘’Zeytin Ağaçlarımızı Koruyalım’’ sloganı ile yola çıkacak. Bölgede var olan yaklaşık 2 milyon zeytin ağacının korunması ve zeytinliklerin yok olmaması için bir araya gelecek olan Klasik Otomobil tutkunları 3 gün boyunca toplam 450 kilometre yol yapacak.

Ayvalık – Çandarlı arasında 3 gün boyunca sürecek olan rallide, yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 50 klasik otomobil meraklısı yarışacak. En eskisi 1947 model, en yenisi 1985 model olan, adeta sanat eseri değerinde onlarca klasik otomobil Ayvalık’ta bir araya gelecek. Mercedes Benz, BMW, Chevrolet, Ford, Plymouth, Mercury, Cadillac, Alfa Romeo, Buick, Rolls Royce Porshe, Citroen marka arabaların yer alacağı ralli, Ayvalık Belediyesi, Nart Sigorta, Reklam Sepeti ve Grand Otel Temizel’in katkılarıyla gerçekleşecek.

İlk gün Ayvalık’ta start alacak ralli, Cunda Adası’nda sonlanacak. İkinci gün yine Ayvalık’tan başlayacak 2. etap, Güre-Çandarlı arasında çevresinde gerçekleşecek. Üçüncü gün ise Ayvalık ve çevresinde düzenlenecek ralli’de dereceye girenler, 18 Mayıs akşamı düzenlenecek tören ile ödüllerini alacak.

Kulüp yetkilileri, “İlk defa 1997’de düzenlenen Tarihi Batı Anadolu Ralli bu sene 18. yılını dolduruyor. Her sene düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ralli, uluslararası nitelik taşıması nedeni ile ülkemizin de tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Bu sene de yurtdışından katılımcılarımız olacak. Ayrıca, ülkemizin en değerli zeytin üretim bölgelerinden biri olan Ayvalık ve çevresinin değerine dikkat çekmek ve zeytin ağaçlarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla rallimizi bu sene ‘’Zeytin Ağaçlarımızı Koruyalım’’ sloganı ile gerçekleştiriyoruz.’’ diyor.3 gün

Süre


750 km

Mesafe


500 kişi

İzleyici


40 araç

Katılımcı


Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim