“Cumhuriyet Rallisi” 24 Ekim’de tamamlandı.

  • Bu yıl 25. yılını kutlayan Klasik Otomobil Kulübü’nün geleneksel Cumhuriyet Rallisi 23 Ekim’de İstanbul’dan start aldı ve 24 Ekim akşamı Çanakkale’de tamamlandı. 
  • Birbirinden değerli klasik otomobillerin yarıştığı Cumhuriyet Rallisi, bu sene Çanakkale Savaşları’nın 100.yıldönümü çerçevesinde Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleştirildi. 

Klasik Otomobil Kulübü’nün geleneksel Cumhuriyet Rallisi, Çanakkale Savaşları’nın 100. Yıl dönümünde, 23-24 Ekim tarihlerinde yapıldı. İstanbul’dan start alan “Cumhuriyet Rallisi”nde klasikler, 2 günde toplam 750 km.lik parkurda 9 özel etapta yarıştılar.

Cumhuriyet Rallisi, 2015 senesinin son rallisi olması nedeniyle, Türkiye çapında yarışan yarışmacı ekipler için de dereceye girmek için son fırsattı.

Yaklaşık 40 klasik otomobilin katılımıyla renkli bir şölene dönüşen Cumhuriyet Rallisi, 23 Ekim 2015 Cuma günü saat 10:00’da, Uniq İstanbul’dan start aldı. Maslak’dan yola çıkan klasikler Tekirdağ-Kumbağ-Şarköy üzerinden Gelibolu Yarımadası’na ve Şehitler Abidesi’ne ulaştılar. 24 Ekim sabahı Çanakkale içinden start alan “Cumhuriyet Rallisi”nde yarışan ekipler, Çanakkale-Geyikli-Babakale boyunca ilerleyerek akşam Çanakkale’de finişe ulaştılar.

Ödül töreni, 24 Ekim akşamı Çanakkale’de yapıldı. Handikap ve Yol Ölçerli olarak iki farklı ana kategoride gerçekleştirilen rallide, klasik otomobiller imal edildikleri yıllara göre kategorize oluyorlar.

Cumhuriyet Rallisi Sonuçları

Klasik otomobillerin üretim yılına ve yol ölçer durumuna göre birden çok kategoride değerlendirme yapılarak ödül dağıtılıyor.


3 gün

Süre


700 km

Mesafe


6 adet

Etap


30 araç

Katılımcı


Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim