1xbetcasino maxi
WhatsApp Image 2019-03-19 at 10.10.50

20-22 Nisan 2019

5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi


Üst üste beşinci kez Mercedes-Benz ismiyle düzenleyeceğimiz Bahar Rallisi için takvimlerimizde 20-21 Nisan 2019 tarihini daha önce not etmiştik. Geçtiğimiz yıl katılımcıların büyük beğenisini kazanarak, büyük ses getiren Bahar Rallimiz, bu yıl da çok iddialı; kulübümüze ve ana sponsorumuz Mercedes-Benz’e yakışır nitelikte olacak.

Merakla beklediğiniz taslak programımızı aşağıda bilgilerinize sunarız.

Rallimizin ilk günü 20 Nisan Cumartesi sabahı; büyüleyici İstanbul Boğazı’nın kıyısında yer alan Çırağan Palace Kempinski’den start alacağız. Ve start öncesinde, idari ve teknik kontrolleri tamamlarken, her köşesinden tarih fışkıran, bir zamanlar Sultanlara ev sahipliği yapmış, Çırağan Palace Kempinski’de muhteşem bir kahvaltı bizi bekliyor olacak. Brifing ve basın toplantısı sonrası topluca, Sarayın tarihi merdivenlerinde hatıra fotoğrafımızı çektireceğiz; bu arada İstanbul Boğazı ve de harikulade klasiklerimiz fonda bizlere eşlik edecekler.

Bu yılki Bahar Rallimizin bir özelliği de, FIVA’nın ilk kez düzenleyeceği CEERT (Central East European Regularity Trophy) organizasyonun ilk ayağı olması. Yılın geri kalan bölümünde Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan’da yapılacak klasik rallilerden alınacak puanlar neticesinde CEERT sıralaması da belli olacak. Bu vesile ile iki kıta arasında yapılan ender rallilerden biri olan 5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi’ne yurtdışından da çok sayıda yarışmacının katılmasını bekliyoruz. CEERT katılımı için zaruri olan FIVA ID kartlarınızı kontrol etmeyi unutmayınız. www.ceert.eu


Yılın ilk ralllisinin startıyla birlikte gözümüz gibi baktığımız klasiklerimiz ile Çırağan’dan İstinye’ye uzanacak Boğaz geçişi yapacağız. Ve akabinde; bu yılki Rallimizin en keyifli anlarından biri olmaya aday, İstinye’den Çubuklu’ya “bize özel feribotlarla” Avrupa’dan Asya’ya klasik çıkartması gerçekleştireceğiz.

Ralli Direktörümüzün hazırladığı çok güzel parkurda, öğle yemeğimiz için Riva’ya kadar uzanıp, Karadeniz’in günlük balıklarından oluşan menü sonrası, ilk günün ikinci kısmı The Sign Şile Gardens Hotel &Spa’da sona erecek. İkinci gün startını beklemek üzere; Cumartesi akşamı İstanbul’umuzun şirin ilçesi Şile’de, bu güzel otelde konaklıyoruz.


Rallinin ikinci gününde; The Sign Şile Gardens’daki mükellef kahvaltının ardından sürprizlerle dolu bir gün için yola çıkıyoruz. Karadeniz’den bu kez Marmara Denizi’ne doğru; güzel manzaranın ve baharın coşkusunu yaşayarak, doğanın renk cümbüşüne şahitlik ederek ve elbette Klasiklerimizin keyfini sürerek, öğle yemeği molamızı doğa ile iç içe bir mekanda vereceğiz. Mekanın ismi de “Doğa” zaten.


Ve 5.Mercedes-Benz Bahar Ralli’mizin yarış kısmını şık bir kokteyl ve sürpriz eğlenceler eşliğinde sonlandıracağız.


Ödül Törenimiz ve Gala Yemeğimiz 22 Nisan Pazartesi akşamı, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Çırağan Palace Kempinski’de, fakat bu yıl otelin en büyük salonu olan Çırağan Balo Salonu’nda. Bugüne kadar çok önemli toplantılara tanıklık etmiş Çırağan Balo Salonu, kapılarını bu kez Klasik Otomobil Kulübü’nün Ödül Töreni ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu için açacak.

Sizlere Çırağan Palace Kempinski’nin eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde, unutulmaz bir gece, Mercedes’in çocuklarımıza hazırladığı sürpriz hediyelerle dolu, harika bir Bayram kutlaması vadediyoruz.


NOT 1: Başvuru formu ektedir. Ralli olarak katılacak ekiplerin hem pilot, hem de co-pilotlarının TOSFED lisanslarının olması zorunludur. Lisans işlemlerini http://www.tosfed.org.tr/lisanslar/nasil-lisans-alabilirim/ sekmesinden kolayca yapabilirsiniz. 2018’de 350TL olan lisans ücretinin, 2019’da diğer branşlarda lisans bedelleri yükselirken, Klasik için 300TL’ye indirildiğini memnuniyetle bildirmek isteriz.

NOT 2: Arzu eden katılımcılar 22 Nisan Pazartesi gecesi Çırağan Kempinski’de bize özel fiyatla konaklayabilir, 23 Nisan sabahı kahvaltılarını boğaz manzarası eşliğinde yapabilirler. Ödeme doğrudan otele yapılacaktır.

2 gün

Süre


300 km

Mesafe


12

Etap


125

Katılımcı